گل گلدون من

خونه جدیدم یه حیاط کوچیک داره با آجرای سرخ و موزاییکای سرخ و سبز. دو طرفش دو تا گلدون گِلی بزرگه که مستاجر قبلی توشون رز رونده کاشته بود ولی به قول خودش دو هفته ای مردنو ازشون دو تا ساقه خشکیده باقی موند. با خودم فکر کردم چقدر لذت داره که وقتی هوا گرم تر میشه بتونم حیاطو آب و جارو کنم و بشینم و خیره بشم به گلایی که توی این گلدونا می کارم. بعد دوباره فکر کردم تا بیاد هوا گرم بشه و من گلی بکارم و این گلا بیان بزرگ بشن و شکوفا، موعد قراردادم تمام شده و باید خونه رو تحویل مستاجر بعدی بدم. برای همین تصمیم گرفتم از همین الان فضای سبزو توی خونه راه بندازم و نزدیک بهار گلدونا رو ببرم توی حیاط.

جلوی شرکت یه درخت پیچک بزرگ هست که از یه درخت کاج رفته بالا و نمای خیلی قشنگی به خیابون داده. بیست روز پیش آبدارچی شرکت رو فرستادم دو تا از شاخه هاشو برام بچینه. پرسید واسه چی می خوام و بهش گفتم می خوام بذارم توی آب تا ریشه بدن و بکارمشون. گفتش اینا ریشه نمی دن.

بعد از اون هر کسی اونا رو دید یا در موردشون شنید همین حرف رو زد. با این حال دلم نیومد بندازمشون دور. گفتم تا سبزن نگهشون می دارم.

چند روز پیش که خواستم آب ظرفشون رو عوض کنم دیدم ریشه دادن! برای منی که این اولین گیاهیه که مسئولیت نگهداریش رو قبول کردم، اون لحظه یکی از شادترین لحظه های زندگیم بود. دوست دارم بهار زودتر بیاد.

/ 19 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زویا

خیای خوبه حس خوبی داره :)

رضا

قبلنا که بندرعباس خونه داداشم اینا بودم یه یوکا داشتن که چند سالی بود که یکی از همسایه هاشون بهشون داده بود خیلیم بلند بود تقریبا همقد خودم،ی روز به زن داداشم گفتم یوکارو بده ببرم دفترکارم،خلاصه قبول کرد و منم اونو چون خیلی بزرگ بود با ی بدبختی گذاشتمش صندوق عقب و بردمش محل کارم،یکی دو ماه بیشتر نگذشته بود که یوکاهه واسه اولین بار گل داد زنداداشم که دید تعجب کرد و گفت: رضا چیکارش کردی ک گل داد؟گفتم هر روز باش حرف میزنم!کلی خندید،حالا هر وقت میرم خونشون زنداداشم میگه رضا بیا با گلدونا حرف بزن ی خورده از این وضعیت خماری و پژمردگی دران [خنده]خخخخخخخخخ

مامان خورشيد

چه فكر خوبي. حتما از عهده اش بر ميايي. نشد هم يه گل ديگه مهم حسشه كه اومده تو وجودت.

ulduz

دلت بهاری باد بانو!

الی

ریشه ات مبارک ! پروروندن یک موجود زنده خیلی حال خوبی داره

کزت سابق

[قلب][ماچ]به قول عمه جانم ؛ باید بدستت بیاد ! گلهات همیشه سبز عزیزم

شادمانه

کجایید شما؟ منتظر پست جدید هستم؟

آواز کوهستان

حس خیلی خوبی داره نگهداری از گل و گیاه تو خونه.آدم کلی انرژی میگیره وقتی رشدشون رو می بینه[لبخند]

لی لی

چه سبز قشنگی هم هست! انشالله محکم و قوی و سرسبز باشه[قلب]