جاده سه روزه

الیاس و زاویر دو سرخپوست جوان اهل کانادا هستند که بیشتر دوران کودکیشان را با هم سپری کرده اند. زمانی که کانادا وارد جنگ جهانی دوم می شود این دو تصمیم می گیرند به ارتش ملحق شوند. به دلیل زندگی طولانی مدت در جنگل، خیلی زود جای خود را به عنوان بهترین دیده بان و بهترین تک تیرانداز در ارتش پیدا کرده و شهرتی به هم می زنند. این شهرت برای یکی باعث شادی و برای دیگری مایه نگرانی می شود.

داستان با بازگشت زاویر از جنگ آغاز می شود. در سفری که با قایق - به همراه خاله اش نیسکا- برای رسیدن به خانه بر روی رودخانه دارد خاطراتش را مرور می کند.

کتاب دو راوی دارد. یکی زاویر که از حوادثی که در جنگ به چشم دیده سخن می گوید و دیگری نیسکا که برای آرام کردن زاویر مجروح، به بازگو کردن خاطرات دوران کودکی و بزرگسالی خود می پردازد.

نام کتاب جاده سه روزه است. نویسنده آن آقای جوزف بویدن و مترجمش آقای محمد جوادی می باشد. کتاب توسط انتشارات مروارید چاپ شده است.

برای من که علاقه زیادی به فرهنگ سرخپوستان دارم کتاب جالبی بود.

 

/ 25 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ضعیفه ای از اندرونی

گفتی سرخپوست!!! دوران نوجوانی مرد رویاهام یه سرخ پوست مو بلند بود که سوار اسب ابلقش میومد منو میدزدید و باهم میرفتیم دهکدشون ازدواج می کردیم!

samira

mer30[چشمک]

ترنم

مرسی از معرفی کتاب ها...[گل]

من زنم.یک انسانم!

وبلاگ زيبا و تحسين بر انگيزي داريد خدا قوت به منم سر بزنيد http://ensaniyat.blogsky.com/ ممنون

پویاخوشنویس

سلام . نوشته هاتون قشنگ بودش. من خودم وب ندام اما وب استاد مو معرفی میکنم http://blog.ygoodarzi.com

...

mamnon az moarefiye ketab...man khondamesh vaghean ziba bod.mr30[گل]

کویر سبز

سلام خوبید دوست من خواستم وبتون روبخونم خواستم اجازه بگیرم اجازه میدید ؟؟؟ ممکنه بیاد وب من خواستید بگید رمز بدم ؟؟؟؟؟ منتظر شما هستم تشکررررر

فاطمه

کتابو خوندم خوشم اومد دنبال نقد کتاب بودم که به شما رسیدم .خلاصه جالبی بود .یادداشت کردم.