پاییز امسال

 

همیشه خدا همین که بوی پاییز به مشامم می رسید، غم توی دلم خونه می کرد. یه جور غریبی دلم می گرفت. شاید به خاطر این که یادم می اومد هر سال موقع بازگشایی مدارس همه بچه ها کیف و کفش و لباس نو داشتن و من مجبور بودم از وسایل سال قبلم استفاده کنم. روز اول مدرسه بچه ها با یکی از والدینشون می اومدن مدرسه ولی من باید می شدم بزرگ تر خواهرام و همراهیشون می کردم و هیچ کس همراه خودم نبود. – حتی اول ابتدایی -  شایدم نه، همون حال و هوای پاییز، دیدن این که درختا یهو برگاشون زرد می شه و باد به یغما می بَرَدشون، باعث دلتنگیم می شد.

امسال اما همه چیز برام یه جور دیگه ست. دیدن بچه مدرسه ای ها خوشحالم می کنه. یادم می افته به روزای شادی که توی مدرسه داشتم. – همه ش که غم و غصه نبود – به دوستام، معلمایی که دوستشون داشتم، شیطنت و بازیگوشیایی که داشتیم و خیلی چیزای دیگه.

از دیدن این همه تغییر که هر روز صبح موقع رفتن سر کار شاهدشون هستم، شاد می شم. دلم می خواد دائم لبخند بزنم و تعجب می کنم وقتی می بینم خیلیا بی تفاوت از کنار این همه قشنگی رد می شن.

پاییز امسال حالم خیلی خوبه. بی صبرانه منتظرم برگا زرد و قرمز و نارنجی بشن و برم کنار رودخونه ای که حالا بسترش شبیه یه بیشه ی بزرگ شده قدم بزنم. و لذت ببرم از لحظات بی دغدغه و خالی از استرسی که تجربه شون می کنم.

همه اینا رو یه جورایی مدیونم به کسی که این همه سال صبورانه شاهد سرکشی های بی حد من بود و منتظر موند. همیشه آماده بود برای این که حمایتم کنه ولی من بی توجه گذشتم از کنارش و حالا پشیمونم از سال هایی که از دستشون دادم. ولی یه چیزی برام روشنه، حالا قدرش رو می دونم و تمام سعی ام اینه که جبران کنم تمام اون بی تفاوتی ها و سنگدلی هایی رو که در حقش کردم.

 

/ 9 نظر / 31 بازدید
طاهره

سلام نازنین جون وبلاگ جالبی داری ممنونم که سر میزنی[ماچ]

الی سا

خیلی برات خوشحالم نازنین عزیز که پاییز امسال خالی از دلتنگی و استرسی [گل]

اتوسا

آخی عزیزم یاد روزای اولی می افتم که وبلاگتو میخوندم یعنی دقیقا همون روزایی که شروع کرده بودی به نوشتن زندگی خودت امیدوارم همیشه موفق باشی دوست جون

مامان خورشيد

همه پاييزهات شاد و بدون غم باشه. هيچوقت دير نيست مخصوصا براي تو كه بلدي چطوري وايستي و همه چيزو جبران كني.

فکرهای بکر

سلام دوست من ممنون که بهم سر زدی وبلاگ خوبی داری و خیلی خوب می نویسی خوشحال میشم تبادل لینک داشته باشیم[گل]

سپیده

نازنین عزیزم خیلی برات خوشحالم که امسال حس خوبی نسبت به پاییز داری[گل]

اسکارلت

یه کم مرموز نوشتی.. کی اومده تو زندگیت دختری؟؟؟؟ یه کم از خودت بیشتر بگو. من قبلا هم خوانندت بودم ولی نفهمیدم کی رو میگی

سرندیپیتی

این ینی همیشه میشه دنیا رو قشنگ دید، کافیه اراده کنی خوشحالم پاییزت زیبا شده