استخوان های دوست داشتنی

کتابی که تصمیم دارم معرفی کنم شاید چندان شبیه بقیه کتاب هایی که همیشه می خوانم نباشد ولی از خواندنش لذت بردم.

سوزی سالمون دختری چهارده ساله است که یک روز عصر در راه بازگشت از مدرسه توسط مرد همسایه دزدیده شده و به قتل می رسد. او از بهشتِ خودش خانواده، دوستان و قاتلش را تماشا می کند و پیگیر جزییات زندگی آنهاست. امید عبث خانواده اش در روزهای ابتدای گم شدنش و سپس تلاش خستگی ناپذیر آنها برای یافتن قاتل او در طول سال های بعد از کشته شدنش را با لحنی شیرین تعریف می کند.

او که در بهشت کوچکش فضا و زمان را آن گونه که دوست دارد می سازد، شاهد بزرگ شدن خواهر و برادر و پیر شدن پدر و مادرش است. تا پایان داستان سوزی همان دخترک چهارده ساله باقی می ماند و همچنان دنیا و رخدادهای آن را با نگاه معصومانه اش می بیند و شرح می دهد.

نام کتاب استخوان های دوست داشتنی است. نویسنده این اثر خانم آلیس سبالد و مترجم آن خانم میترا معتضد هستند. کتاب توسط انتشارات البرز چاپ شده است.

پیتر جکسون فیلمی با همین نام و با اقتباس از داستان خانم سبالد ساخته است. برای دوستانی که اهل خواندن کتاب نیستند، تماشای فیلم را توصیه می کنم.

 

/ 44 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام.خانومی نیستی!!؟

صبا

اوهوم یه 70 صفحه ایش رو خوندم اما خب من فکر میکنم بخش زیادی از گیراییش بابت ترجمه خوبشه! + اینکه دوست دارم هر بخشیش از زبون یکی از شخصیتاس

مجتبی

من فیلمش رو دیدم وچندان چنگی بر دلم نزد...

1

تو روزایی که حالمم چندان تعریفی نداشت بلاخره فرصتی دست داد تا ببینمش. غصه خوردم :دی خوب بود در کل[گل]

بی تا بی همتا

سلام از چن تا وبلاگ دوست و آشنا به اینجا راه پیدا کردم چه کردی دختر! خوب خوشمان آمد! از این معرفی خودت و یعضی پستای وبلاگتم که دریافتم که خیلی روحیاتت شبیه منه تحفه س [نیشخند] من که لینکت کردم گفتم در جریان باشی راستی این استخوانهای دوست داشتنی رو من سال پیش از نمایشگاه گرفتم و خوندمش کلی حال کردم بعدم فیلمشو دیدم خیلی جالبه.

شادمانه

خوندمش، برخلاف نظر فروشنده خیلی جذبم نکرد

مسافر غریب

[گل]سلام دوست من من فیلم این کتاب رو دیدم خیلی هیجان انگیز و خوش ساخت و دیدنی بود ممنون از مطلب خوبت

مژگان

به به چه سایت خوبی پیدا کردم.درست بلاگ من اشپزیه اما عاشق کتاب و قیلمم.ممنون فیلمش را دیده ام حتما کتابش را میگیرم اخه کتابها خیلی جالب ترند.فیلم نمیتونه حق مطلب را ادا کنه.مثل فیلم خانه اشباح در مقایسه با کتابش.یا خیلی فیلمهای دیگه.اگر کتاب را بخونم خیلی به ندرت حاضرم فیلمش را ببینم و هر وقت هم این کارراکردم بعد پشیمان شدم مثل خاطرات یک گیشا[سبز] ممنون عزیزم به خاطر بلاگ عالیت[ماچ][بغل][گل]